Ładowanie Wydarzenia
Czas:

27 października - 28 października

Miejsce

Kraków

Wydarzenie Nawigacja

Weekendowa Szkoła Wiary 2018

KRAKÓW 2018

1. MISJA
Św. Paweł pisze, że ci, których prowadzi Duch Boży, są synami Bożymi (Rz 8,14). Weekendowe Szkoły są przestrzenią, w której ludzie każdego wieku i stanu mogą nauczyć się słuchać Jego głosu i współpracować z Nim.

2. MIEJSCE W KOŚCIELE
Jest to wydarzenie katolickie, a organizatorzy działają za zgodą władz Kościoła i błogosławieństwem biskupów.

Organizatorami są międzynarodowy Instytut Ewangelizacji Świata ICPE Misja, który jest powołany w Kościele do uwielbienia i ewangelizacji, oraz katolickie wspólnoty lokalne.

3. DLA KOGO
– osoby dorosłe
– studenci
– rodzice z dziećmi
– osoby konsekrowane
– małżeństwa

4. MÓWCY
Posługujący — świeccy jak i kapłani — są autorytetami, których doświadczenie potwierdza nie tylko zdobyta wiedza teologiczna (dr Anna Saj, dr Carol Razza, ks. dr hab. Sławomir Pawłowski), ale doświadczenie i nadnaturalne działanie Boga w ich życiu.

5. PLAN
– Eucharystia
– Nauczania i wykłady
– Chwała i uwielbienie
– Modlitwa wstawiennicza
– Warsztaty
– Grupy dla dzieci
– Grupa dla młodzieży

6. DZIECI
Metoda pracy z dziećmi
Przede wszystkim polega ona na pracy jednocześnie z dziećmi i rodzicami. Przez większość czasu jesteśmy razem, a dzielimy się na grupy, tylko podczas nauczań i wykładów. Liderzy grup dziecięcych i grupy młodzieżowej realizują ten sam program, który dorośli, lecz metodami właściwymi dla percepcji członków grupy.

/ / / SZKOŁA WIARY
Czasami nasze życie wygląda inaczej niż obietnice złożone przez Boga. W takich chwilach, zamiast egzekwować nasze dziedzictwo i ufać Bogu, że jest wierny, zaczynamy błędnie analizować sytuację, co doprowadza nas do smutku i narzekania. Święty Paweł w 2 liście do Koryntian pisze, że wciąż jeszcze chodzimy w wierze, a nie w widzeniu (2Kor 5,7). To oznacza, że zanim zobaczymy owoce, możemy być pełni wiary i ufności. Poza tym wiara w obietnice jest sposobem na przypodobanie się Bogu (por. Hbr 11,6). Z wiarą nikt się nie urodził. Wiary każdy z nas musi się nauczyć. Na Weekendowej Szkole możesz zacząć!

/ / / NOCLEG
We własnym zakresie

/ / / POSIŁKI
Kawa, herbata, woda, kanapka i owoc na przerwie. Obiad dodatkowo płatny przy rejestracji.

/ / / KOSZT
Dzieci od 0 zł
Dorośli od 100 zł

/ / / REJESTRACJA
https://szkoladucha.pl/szkola-wiary-2018/

Czas

27 października - 28 października

Miejsce

Kraków

FreshMail.pl