Bądź święty! — dr Anna Saj

Oskarżyciel przychodzi, by Cię potępiać, wytykać Ci wszystkie Twoje porażki i potępić Cię za nie. Jesteś hipokrytą, nie nazywaj się chrześcijaninem, nigdy nie będziesz czysty przed Bogiem – tak brzmi jego głos.

Bóg mówi inaczej: Oto teraz nie ma wyroku potępiającego dla tych, którzy są w Chrystusie Jezusie (Rz 8,1). Jeśli zgrzeszyłeś, oskarżenie zmusza Cię do ucieczki od Boga. Masz ochotę schować się przed Nim. Tak zrobił Adam w raju. To nieprawda, że poczucie winy prowadzi Cię do Boga! Tym, co daje Ci odwagę, by do Niego przyjść, jest pewność, że On jest łaskawy i przebaczył Ci Twoje grzechy, widzi Cię jako osobę sprawiedliwą. Odważnie idź do tronu łaski, On nigdy Cię nie potępi, ponieważ jesteś w Jezusie Chrystusie!

Drogi przyjacielu, wiem, że jesteś w Chrystusie! Nie ma dla Ciebie potępienia. To wszystko dlatego, że dzieło Jezusa było doskonałe, nie ma warunków wstępnych i żadnych wymagań, które muszą być poparte Twoim wysiłkiem. Dobra nowina polega na tym, że teraz, nawet gdy zdarza Ci się grzech, nie ma potępienia dla Ciebie, jesteś w Chrystusie – jesteś święty!

Zbawiony – co to dla mnie oznacza?

Jesteś zbawiony dzięki ofierze Jezusa na krzyżu. Jezus umarł za Ciebie po to, aby usunąć grzech i pokazać Ci, że jesteś Jego ukochanym dzieckiem! Umarł, bo nigdy nie byłeś stworzony, by żyć w grzechu! Jezus umarł, abyś był częścią rodziny Bożej. Abyś mógł mieć relację z Ojcem. Dzięki Jezusowi jesteś synem. Umarł, by przywrócić Ci wszystko to, co straciłeś przez grzech Adama – zniszczyć dzieła diabła!

Przyjmij to, co Jezus dla Ciebie zrobił! Jego ofiara jest całkowicie wystarczająca! On zapłacił już za wszystko. Nie możesz nic do tego dodać!

Nie możesz sobie na to zasłużyć, bo to wszystko jest dostępne przez łaskę! Bóg już wszystko zrobił dla Ciebie! Umarł, nim się narodziłeś. Umarł, zanim zgrzeszyłeś. Wszystko, co zrobił Jezus na Krzyżu, jest dla Ciebie dostępne przez wiarę! Niczym sobie na to nie zasłużyłeś i nic nie możesz zrobić, by uczynić się godnym tego. Bóg Kocha Cię, niezależnie od Ciebie samego i nic nie możesz z tym uczynić!

Cokolwiek zrobisz, On będzie Cię kochał, będzie pałał gorącą namiętnością do Ciebie. Nic nie może Jego miłości oddzielić od Ciebie. Nie da się!
Czy to nie jest wspaniałe?

Zacznij uwielbiać Go za to, co uczynił i odpocznij w Jego ofierze, zamiast samemu składać ofiarę za swoje grzechy. Żyj w oparciu o łaskę!

Chrzest i wiara

Chrzest i wiara w zastępczą śmierć i zmartwychwstanie Jezusa wprowadza zasadniczą zmianę w Tobie!

  1. Twój duch, który był martwy na skutek grzechu, ożył i stał się świątynią Ducha Świętego.
  2. Twoje ciało oddałeś jako ofiarę za to, co dla Ciebie zrobił Jezus.

Starego Cię nie ma! Zostałeś ukarany śmiercią za grzech i odbyłeś karę. Jest dokument, który Cię usprawiedliwia. Zmartwychwstałeś jako Nowe Stworzenie. Nie masz już grzechu! Grzech nad Tobą nie panuje!

WIERZYSZ W TO? Jeśli tak, to zostaw komentarz: Jestem wolny, Jestem usprawiedliwiony, Jestem Święty lub inną myśl, która wypływa z tego, co dziś się nauczyłeś.

Piszę z myślą o Tobie. Jeśli potrzebujesz duchowego wsparcia, śledź mój profil na Facebooku, gdzie codziennie wstawiam Boże #inspiracje (kliknij tutaj).

dr Anna Saj

Komentarz

Nie ma jeszcze komentarzy, czy chcesz być pierwszy?

Napisz komentarz