Baza misyjna

O nas

Świeccy misjonarze

Instytut Ewangelizacji Świata - Misja ICPE jest misją katolicką złożoną z chrześcijan zaangażowanych w ewangelizację świata. Misja ICPE poświęca się formacji i szkoleniu katolików, tak aby mogli być bardziej skutecznymi ewangelizatorami. Poprzez ewangelizację, naśladowanie Chrystusa, budowanie wspólnoty katolickiej w Lublinie oraz uczynki miłosierdzia Misja ICPE realizuje swoje cele szkolenia, formacji, służby Kościołowi oraz wpływania na świat dla Chrystusa. Misja ICPE jest Międzynarodowym Stowarzyszeniem wiernych Prawa Pontyfikalnego i jest misyjnym przejawem Międzynarodowej Wspólnoty Przymierza Chwała Boga.

Nasze korzenie

Istnienie Armii Dzieci zainicjowali w 2010 roku jej liderzy: Anna i Jacek Saj, którzy są wspaniałymi małżonkami, rodzicami, liderami i przyjaciółmi. Szybko dookoła nich zebrały się inne rodziny, a także osoby samotnie wychowujące dzieci oraz single. Dlaczego? Dlatego, że wszyscy mamy wspólny cel: uwielbienie i ewangelizację. Armia Dzieci ma swoje źródło w Posłudze Kobiet Katolickich Magnificat. To właśnie na tych spotkaniach zaczęły się początkowo pojawiać kobiety wraz z dziećmi.

Metoda pracy z dziećmi

Dzieci są dla nas partnerami w ewangelizacji, a nie obiektem katechizacji. Posługują wraz z dorosłymi i uczą się od nich tym samym ucząc ich. Dzięki temu, dużo szybciej przyswajają wiedzę i budują stabilny fundament na całe dorosłe życie. Od najmłodszych lat znają Jezusa i wchodzą w dorosłe życie podejmując decyzje oparte na relacji z Duchem Świętym. W ten sposób chcemy przekazywać ogień kolejnym pokoleniom i tworzyć społeczność chrześcijan, która będzie budować Królestwo Boże na Ziemi.

Mówią o nas

Jeżeli ktoś z was chce nauczyć się prawdziwej maryjności, niech uczy się od Ani Saj
abp. Józef Życiński
Gratuluję odwagi, aby być dla Boga tak totalnie!
Remigiusz Recław
Gdy się pojawiają, robią dużo zamieszania. Roześmiane, spontaniczne. Wzbudzają zainteresowanie, często zdziwienie.
Modlą się, występują na scenie, animują wydarzenia ewangelizacyjne, śpiewają, tańczą...
Szum z Nieba
Armia Dzieci to brakujący kawałek tortu.
Maciej Wolski
Uwielbienie Boga w nowym stylu.
Jacek Weigl
Myślę, że dla PKRD to dopiero początek drogi, że na Jasnej Górze przez Waszą posługę zaczęło się coś nowego i pięknego.
Magda Buczek
założycielka Polskich Kółek Różańcowych Dzieci
Boży raban, który robią ewangelizatorzy z Armii Dzieci, przydaje się moim parafianom.
ks. Henryk Romanik
proboszcz parafii w Osieku
Spotkajmy się!
Przyjedź na spotkanie wspólnoty katolickiej Lublin, wydarzenia w całe Polsce, lub zaproś nas do siebie.