10. Czym jest Chrzest w Duchu Świętym? — Adam Duszyński

Pewnie jak wiecie ci, którzy czytają Pismo Święte, cały Nowy Testament zmierza do tego, aby wierzący w Chrystusa, ten, który poznał Go, osobiście przyjął chrzest w Duchu Świętym. Czyli, żeby była ta pełnia. Spotkanie Chrystusa Zmartwychwstałego i doświadczenie zesłania Ducha Świętego. Ja powiem, że nie wiedziałem, kiedy byłem ochrzczony. Pewien franciszkanin zapytał mnie: „Czy wiesz, kiedy byłeś ochrzczony?” Sprawdziłem to, spytałem mamę, 18.08 i to uznałem za mój taki najważniejszy dzień, kiedy narodziłem się w jakiś sposób, dla Królestwa Bożego. I to jest ważny dzień, który świętuję. Nie imieniny, nie urodziny, ale właśnie mój chrzest, kiedy rodzice przynieśli mnie z wiarą do Kościoła. To był mój pierwszy kontakt z Duchem Świętym. Dzisiaj chciałbym z wami się podzielić właśnie takimi dwoma faktami historycznymi w Kościele, które miały miejsce, kiedy Chrystus zmartwychwstał — tam jest mowa o Duchu Świętym, tam było 100% Ducha Świętego i niedziela Zesłania Ducha Świętego — pięćdziesiątnica. Bo często jest takie zamieszanie. My nie wiemy, czy mamy tego Ducha Świętego, czy nie. Więc chcę pokazać, że jedno doświadczenie jest bardzo cenne, ale niepełne, a drugie jest można powiedzieć finałem. Czyli dwie niedziele najważniejsze dla nas Chrześcijan: Niedziela Zmartwychwstania Chrystusa i niedziela Zesłania Ducha Świętego… czas: 0:31

Adam Duszyński – https://www.facebook.com/wspolnotagwiazdabetlejemska/

#ProjektYouTube #NocChwały #ArmiaDzieci

Szanowni Państwo, oto kolejny filmy na 52 tygodnie 2020 roku! Ależ jesteśmy tym projektem podekscytowani!

Noc Chwały już za nami, ale nie zwalniany tempa, przygotowujemy się do kolejnej! Przedstawiamy wam niesamowitych ludzi, którzy specjalnie dla was nagrali 52 wideo. Oto oni:

Michał Świderski, Liliana Świderska, Marcin Zieliński, ks. Tomasz Szałanda, Anna Weigl, Jacek Weigl, Anna Saj, Krzysztof Sowiński, Maja Sowińska, Adam Duszyński, Adam Szamraj, Michał Saj, Małgorzata Dąbrowska, Michał Jeleń i inni!

Co tydzień będziemy publikować wideo pełne treści w tematach bliskich budowania Królestwa Bożego. Ich celem jest zbudowanie, podniesienie i pokrzepienie wszystkich, którzy tego potrzebują, oraz dzielenie się wiedzą i doświadczeniem! Różnorodność aż kipi! Każdy miał do dodania swój kawałek tortu i efekt jest nieziemski!

Pamiętaj, żeby zasubskrybować nasz kanał i wcisnąć dzwoneczek!

Możesz wesprzeć nasze działania i tworzenie takich treści przez:

– Regularne wsparcie przez serwis Patronite pod linkiem https://patronite.pl/armiadzieci

– Wpłatę na rachunek bankowy dostępny tutaj: https://armiadzieci.pl/kontakt

– Przyjazd całą rodziną na Weekendową Szkołę: https://szkoladucha.pl

– Przyjazd na Obóz Letni: https://armiadzieci.pl/oboz/

– Przyjazd na Noc Chwały: http://noc.chwaly.pl

– Regularne dziękczynienie za to, co Bóg robi przez nas!

Wskakuj na naszego Facebooka, na którym jest jeszcze więcej aktualnych treści: http://fb.me/armiadzieci

Komentarz

Nie ma jeszcze komentarzy, czy chcesz być pierwszy?

Napisz komentarz