Daj się podpalić! – 9 fragmentów, które mówią prosto do naszego ducha

Pewnego razu przychodzi Paweł Skrzek — wtedy odpowiedzialny za zespół muzyczny — i mówi, że ma świetny pomysł. „Wydamy płytę, którą będziemy rozdawać za darmo, a jak Bóg to poprze to w tysiącach sztuk!” Wyobraźcie sobie, co było w naszej głowie, dopóki nie podzielił się z nami całą wizją projektu „Daj się podpalić”! Ten początkowo, szokujący pomysł otworzył nasze serca na perspektywę Bożego działania, która w tamtym czasie przekraczała nasze rozumienie.

Napisać piosenkę, nagrać w studiu i wypuścić na płycie potrafiliśmy, ale to niestety ma mnóstwo ograniczeń. Muzyka o Bogu, dla Boga, ale jednak zamknięta forma. Nie ma na płycie miejsca na całkowitą improwizację. Na chwilę improwizacji to i owszem, ale całkowicie nowe pieśni i muzyka, często przychodzą falami. Rozwijają się przez kilkadziesiąt minut trwania przed Bogiem, a jak próbujemy to później zagrać jeszcze raz, to brakuje w tym tego czegoś, co dotykało naszego ducha.

Jest coś nadzwyczajnego w spontaniczności przed Bogiem. W momencie, kiedy zapominamy o tym, co wiemy i czego się nauczyliśmy i pytamy Ducha Świętego jak dzisiaj mamy oddać Bogu należną mu chwałę. Wtedy on przychodzi z atmosferą, którą wybrał na ten czas dla tych ludzi. Nie da się tego powtórzyć ani podrobić. Na szczęście da się to nagrać!

„Daj się podpalić vol. 2” powstawała przez kilka miesięcy. Zawiera fragmenty uwielbień z Weekendowych Szkół, które odbywały się w całej Polsce. Widzimy, że atmosfera, której doświadczamy podczas oddawania Bogu najwyższej chwały, może stać się udziałem większego grona niż tylko obecnych na sali. Może dotknąć ludzi wszędzie i w każdej sytuacji. Wystarczy odpalić płytę i pozwolić Bogu dotknąć nas tak jak On tego pragnie.

Do tej pory rozdaliśmy ponad 10 tys. egzemplarzy dwóch pierwszych edycji. W styczniu tego roku wydaliśmy trzecią — edycję specjalną, więc czas najwyższy, aby poprzednia stała się ogólnodostępna. Dostaliśmy już różne świadectwa, że ktoś został uzdrowiony z depresji, u kogoś zmieniła się atmosfera w domu, albo że spokojna podróż z dziećmi to tylko ta, kiedy na okrągło słuchamy Daj się podpalić! Jedno wiemy na pewno — ta płyta to 9 utworów, które mówią prosto do naszego ducha. „Daj się podpalić” to jedyny w swoim rodzaju projekt, który może pomóc wierzącym w pogłębieniu intymnej relacji z Bogiem.

Tego właśnie wam życzymy. Aby wasza relacja z Bogiem była najbliższą z relacji!

Komentarz

Nie ma jeszcze komentarzy, czy chcesz być pierwszy?

Napisz komentarz