Nie spodziewałem się, że dzieci to tak wielka przygoda — Michał Saj

Przedstawiam wam jedną z osób, która jest moim największym motorem do rozwoju i osiągania sukcesów

Jak skończyłem 22 lata, byłem bardzo zniechęcony, bo moje plany i nadzieję na przyszłość wydawały się nieosiągalne. Nie miałem motywacji, żeby się rozwijać, bo komfort życia w Bogu miałem dosyć duży i wszystko, co ludzkie wydawało mi się niepotrzebne. Wpadłem w strefę komfortu i nie potrafiłem z niej wyjść! Ale kiedy pojawiła się Sara, później Samuel, Gloria a teraz Kaleb i Jozue, ta piątka nieustannie stawia mi wyzwania, którym muszę sprostać, żeby przeżyć!

Nie spodziewałem się, że posiadanie dzieci jest tak wielką przygodą. Patrząc na znajomych, wydawało mi się, że dzieci się rodzą, prowadzi się je do szkoły, zapisuje na zajęcia dodatkowe, raz w roku na wakacje, a na co dzień człowiek prowadzi swoje życie — kariera i dorobek. Koniec końców z rodziną dobrze tylko na obrazku. Słyszeliście to kiedyś?

A okazało się, że w Królestwie Boga jest całkiem inaczej i za to jestem MEGA wdzięczny!

Są w moim życiu takie cele, których nie bylem i nie będę w stanie osiągnąć. Dawid miał to samo. W pewnym momencie zorientował się, że nie zdąży za życia zbudować domu dla Boga. Na szczęście miał syna Salomona, któremu najpierw zbudował dziedzictwo, a później skutecznie przekazał.

Moje dzieci potrzebują, żebym się rozwijał, bo jak chcę ich czegoś nauczyć, to najpierw sam muszę stać się posiadaczem tej umiejętności. Nie chcę, żeby moje dzieci, zmagały się z tymi problemami co ja, więc chcę się ich jak najszybciej pozbyć! Ponadto, jak chcę zapewnić im dobrą edukację, to potrzebuję pieniędzy, a do dobrej zabawy, potrzebuję znajomych i tak dalej i tak dalej. To jest motor dla mnie, żeby się rozwijać i osiągać sukces, bo widzę, że nie chodzi o mnie, ale przede wszystkim o moje dzieci!

Nagle wszystkie moje plany stały się realne i warte pracy, bo jak ja tego nie osiągnę, to zbuduję dziedzictwo dla moich dzieci, zapewnię im lepszy start niż sam miałem i jest duża szansa, że one osiągną to, czego ja nie jestem w stanie tak samo, jak Salomon syn Dawida!

Bóg wiedział, co robi, kiedy mówił „Bądźcie płodni i rozmnażajcie się!” Róbmy to!

Michał Saj

Komentarz

Nie ma jeszcze komentarzy, czy chcesz być pierwszy?

Napisz komentarz