Jest moc w ogłaszaniu – dr Anna Saj

Kiedy czytamy Ewangelię, czytamy Słowo Boże, w którym zawarty jest charakterystyczny rys ogłaszania. Zauważcie, że gdy Jezus  mówił: głoście Ewangelię,  to słowa: głoście i  ogłaszajcie, mają zdecydowany i  mocny charakter. Nie są  ciepłymi  słówkami, ale  poważnymi nakazami:  Idźcie! Stawajcie! Głoście w porę i nie w porę! To znaczy: „Wykrzykujcie, bo musicie dotrzeć ze swoją wiadomością, musicie być usłyszani”!

Czy wiecie, co muzułmanie kilka razy dziennie wołają z wież na całym świecie? Wołają, że nie ma innego boga poza Allachem. Czyli  z tych wież przez cały dzień podawany jest komunikat, że demon ma władzę nad światem! A  my katolicy siedzimy cicho. Chodzimy do pracy i marnujemy czasem dni, tygodnie, miesiące nie ogłaszając ludziom, kim jest Jezus Chrystus! Dlatego ogłośmy  teraz, zróbmy ćwiczenie i wypowiedzmy na głos, że Jezus Chrystus jest Panem. Wypowiedzcie to: Jezus Chrystus Jest Panem! Niech to zabrzmi! Zróbmy to kilka razy! Wołajmy do rzeczywistości duchowych: Jezus Chrystus jest Panem.

Bardzo wiele osób podchodzi, dzwoni, pisze wiadomości do mnie  i prosi o modlitwę. Wiem, że każdy nosi wiele trosk i zmartwień, rozumiem to. Dlatego, jeśli masz w sobie jakiś niepokój, coś cię martwi, jesteś zasmucony, coś ci przeszkadza, to teraz jest czas, abyś wypowiedział na głos do rzeczywistości duchowej: „To Jezus jest Panem! I ja pozostanę w pokoju, bo Jezus jest moim Panem”! Nawet jeśli jesteś w takiej sytuacji, że nie ma z tobą osoby, którą chciałbyś widzieć, za którą chciałbyś się pomodlić,  to wiedz, że Słowo Boże nie ma ograniczeń. Bóg, który jest Duchem, nie jest ograniczony ścianami, nie jest ograniczony odległością, ale działa teraz w twoim domu, działa w twojej rodzinie, działa w twojej pracy.

Św. Paweł w liście do Tesaloniczan pisze:  Sam Bóg pokoju niech was całkowicie uświęca, aby nienaruszony duch wasz, dusza i ciało bez zarzutu zachowały się na przyjście Pana naszego Jezusa Chrystusa. (1 Tes 5, 23) Ja ogłaszam zgodnie z tym słowem, że Bóg pokoju was w pełni uświęci. W pełni was uświęci, całych was uświęci. Co to znaczy, że całych was uświęci? To znaczy, że uświęci waszą duszę, waszego ducha i wasze ciało, abyście byli gotowi na przyjście Jezusa Chrystusa.

 

Przypominamy!

Na Noc Chwały obowiązuje strój wieczorowy. Poważnie! Nie daj się zaskoczyć. Przeczytaj od deski do deski stronę wydarzenia www.noc.chwaly.pl.

 

Nauczanie wygłoszone na jednej z Weekendowych Szkół.

Przeczytaj część 1

2 Komentarze

  • Genowefa
    A gdzie ta niby kontrola emocji? Bo chyba w przypływie miłości dla Jezusa, zapomniała Pani jaki był tytuł artykułu...
    • Marcin
      Dzień dobry, mam na imię Marcin. To ja opublikowałem artykuł. Dziękujemy za informację. Rzeczywiście tytuł nie był do końca adekwatny do treści artykułu, dlatego już został poprawiony.Ciepło pozdrawiam

Napisz komentarz