Przez zmianę myśli zmieniasz swoją osobowość. Naprawdę! — dr Anna Saj

Najtrudniejszym warunkiem potrzebnym do uwolnienia z negatywnego nastawienia jest przyznanie się do tego i wyznanie: „Jestem negatywną osobą i chcę to zmienić. Nie potrafię uczynić tego sam, ale wierzę, że Bóg może mi pomóc. Wiem, że potrzebuję na to więcej czasu, ale Bóg, który rozpoczął we mnie dobre dzieło, dokończy je (por. Flp 1,6). Proś Ducha Świętego, aby zwracał ci uwagę za każdym razem, gdy przyjmujesz negatywną postawę. To część Jego pracy, którą wykonuje w tobie.

Naucz się polegać na Bogu

Niestety, często ludzie identyfikują się ze swoimi myślami, mówiąc o sobie „jestem pesymistą”, „taki już jestem”, „z natury jestem pesymistą”. Tymczasem to, że czegoś nauczyłeś się w swoim dzieciństwie, nie oznacza, że zawsze tak będzie. Przez zmianę pesymistycznych myśli zmieniasz swoją osobowość, swój charakter. Spróbuj tylko, a szybko przekonasz się, że od ciebie wszystko zależy. Uważam, że najpiękniejszy dar, jaki otrzymaliśmy od Boga to możliwość dokonywania wyboru. Ty decydujesz! W swoich wyborach nie jesteś sam. Masz Pomocnika, który jest zawsze po twojej stronie. Jest nim Duch Święty, osoba zawsze gotowa nieść ci pomoc, wsparcie i zachętę, osoba, która dzieli się z tobą głębią swojej mądrości.

Przez twoją głowę płynie ogromna fala myśli

Wiele z nich jest negatywnych i jeśli zgodzisz się z myślą o tym, że jesteś nieudacznikiem, albo myślisz o sobie jak o kimś, kto nie ma żadnych talentów, rzeczywiście takim się stajesz. Od myśli zaczyna się i kończy twój dzień. Często nie uświadamiasz sobie tego, o czym myślisz i zbyt pochopnie identyfikujesz się z myślą, która przychodzi ci do głowy. Traktujesz ją jako swoją. Oznacza to, że lawina różnych rozważań w stylu: „na pewno mi się nie uda”, „wszystkim się udaje, a ja stoję w miejscu”, „znowu mi się nie udało”, „nieważne jak się staram i tak ponoszę porażkę” doprowadza cię do tego, że stajesz się nieudacznikiem i tak się definiujesz.

A czy tak myśli o tobie Bóg? Nie, On myśli pozytywnie, jest pełen entuzjazmu na twój temat. Kocha cię i chce ci pomagać, w każdej sekundzie twojego życia. Jest po twojej stronie, a jeśli swojego własnego Syna nie oszczędził, to dlaczego tobie miałby czegokolwiek odmówić. Wraz z Nim masz dostęp do wszystkiego!
(por. Rz 8, 32).

Metamorfoza Umysłu. Kurs Przemiany Myślenia. s. 48-49

Komentarz

Nie ma jeszcze komentarzy, czy chcesz być pierwszy?

Napisz komentarz