Problemy — jak sobie z nimi radzić? — dr Anna Saj

Jeśli czasami czujesz pustkę i wydaje Ci się, że to co robisz, prowadzi Cię donikąd, pomyśl o historii wdowy, która spotkała Elizeusza. Prorok miał pomóc ubogiej wdowie. Poprosił ją, aby pożyczyła wszystkie puste naczynia od sąsiadów i zaczęła rozlewać do nich ostatnie krople oliwy. Czyż Bóg nie mógł powiedzieć prorokowi po prostu „Spłać jej długi.”, albo „Daj jej pieniądze.”? Oczywiście, że mógł! Jednak tak nie zrobił. Bóg chciał nie tylko rozwiązać jej problem, ale również przemienić jej życie, dając jej nowe spojrzenie i perspektywę! Chciał usunąć z jej serca zgorzknienie, gniew i złość a wzmocnić ufność i wiarę! Ta czynność gromadzenia pustych naczyń była aktem proroczym!

Wdowa była posłuszna Bogu, współpracowała z Nim, poprzez ten gest deklarowała, że coś się wydarzy, choć sama nie wiedziała co! I zaczęła rozlewać oliwę do tych pustych naczyń. To był krok posłuszeństwa, krok wbrew temu, co widziała i czego doświadczała. Oliwa się nie wyczerpała, zapełniła wszystkie naczynia! Bóg uczynił cud! Wdowa nie tylko zdobyła zasoby, by wyjść z dramatycznej sytuacji, ale co najważniejsze doświadczyła namacalnie dobroci Boga. Tego, jak jest kochający i jaką wielką ma moc! Otrzymała wiarę i ufność w ponadnaturalną interwencję Boga! Bóg chce zrobić dla Ciebie to samo! Chce wypełnić Twoją pustkę obfitością. Zrób krok wiary! Zaufaj Mu bezgranicznie!

Dlaczego spotykają mnie problemy?

Trudności, które pojawiają się w Twoim życiu, nie koniecznie świadczą o tym, że Bóg Cię opuścił, albo, że zrobiłeś coś nie tak. Diabeł podsuwa Ci kłamstwa, mówi coś, co jest przeciwne z prawdą. Jeżeli w to uwierzysz, złapiesz się na haczyk. Każda trudność, problem, cierpienie, może być takim haczykiem, na który chce Cię złapać wróg! Bóg powiedział, że będzie z Tobą w trudnościach. Nie powiedział, że zachowa Cię od wszystkiego, co jest niewygodne. Bóg powiedział, ja będę z Tobą w momencie próby i w trudnościach. Więc jakie znaczenie ma to, co się dzieje, jakie znaczenia ma to, że Cię coś boli, coś Ci się nie udało, ktoś coś powiedział itd.? To nic nie zmienia w Twojej relacji z Jezusem. Duch Boży dalej jest w Tobie, Jezus wstawia się za Tobą u Ojca, a Jego Dzieło Zbawienia jest skończone i szatan jest pokonany!

Świadomość tego ma być punktem odniesienia w każdej Twojej bitwie! Jeżeli pozwolisz, aby trudności zmieniły, to kim jesteś dzięki Krwi Jezusa Chrystusa, nie będziesz oglądał, chwały tego, co Jezus osiągnął. Dlatego sprawiedliwi żyją przez wiarę!

Uprość swoje życie

Przestań analizować wszystkie sytuacje, wydarzenia, rozpamiętywać, co ktoś powiedział. Przestań martwić się o rzeczy, o które nie powinieneś. Nie musisz natychmiast znaleźć rozwiązania każdego problemu. Zachowaj we wszystkim pokój. Bóg stopniowo będzie odkrywał przed Tobą to, co powinieneś zrobić. On Cię wszystkiego nauczy, tak jak uczy się dziecko. Małymi krokami! Zaufaj Mu!

Masz w sobie Ducha Zmartwychwstałego Jezusa

Masz w sobie rzekę, która jest w ciągłym ruchu. To nie jest stojące jezioro! Możesz uwalniać tę Moc przez to, jak żyjesz, co robisz i co mówisz. Świat czeka na dotyk Boga. To się staje dzięki Tobie. Możesz pokazać światu charakter Boga, szerzyć Jego współczucie i miłość. Nie chodzi w tym o okazywanie litości, czy utożsamianie się z problemami innych ludzi. Współczująca miłość, wyciąga ludzi z ich problemów. Dostrzega to, co niewidzialne dla oczu, patrzy z perspektywy Boga Ojca i sprowadza rzeczywistość Królestwa do sytuacji człowieka. Litość buduje tożsamość człowieka wokół problemu, skupia się i dostrzega tylko tu i teraz! Jesteś wypełniony Duchem Świętym, bądź dla świata odpowiedzią, a nie pytaniem, rozwiązaniem, a nie problemem! Bądź elementem Bożego rozwiązania na smutek, brak, cierpienie i chorobę. Nie jesteś częścią problemów tego świata, jesteś ich rozwiązaniem!

 

Piszę z myślą o Tobie. Jeśli potrzebujesz duchowego wsparcia, śledź mój profil na Facebooku, gdzie codziennie wstawiam Boże #inspiracje (kliknij tutaj).

dr Anna Saj

Komentarz

Nie ma jeszcze komentarzy, czy chcesz być pierwszy?

Napisz komentarz