Jak przekazywać ogień wiary kolejnemu pokoleniu? — Rozmowy niedokończone

27 lutego odwiedziliśmy Radio Maryja, by uczestniczyć w audycji dla małżonków i rodziców (Rozmowy niedokończone). Zobacz, co powiedzieliśmy!

 

Michał Saj: Zaczynałem, zrzucając odpowiedzialność na dziecko: „To Ty musisz się słuchać, to Ty musisz być posłuszny, to Ty musisz pracować nad sobą i nad posłuszeństwem, nad swoją silną wolą”.
Natomiast, w tym momencie stwierdziłem, że tak naprawdę to ja muszę popracować nad swoją silną wolą, kreatywnością, inteligencją, przebiegłością. Moje dziecko traktuję, jako te które nie ma złych i głupich pomysłów, ale gdy pojawia się zachowanie, które mi się nie podoba, to staram się je nadpisać swoim.

Czyli np. Jak chcę dotknąć gorącego piekarnika, to zamiast krzyczeć: „Nie, nie dotykaj”, mówię „Spójrz, jako lodówka jest fajna”. W ten sposób pozbyliśmy poczucia winy u dziecka i obrażania się.

W wychowaniu nie chodzi o to, że wychowam dziecko, które stanie się lepsze ode mnie, ale że ja stanę się lepszym człowiekiem.
Czas. 1:03:20

źródło: http://www.radiomaryja.pl/multimedia/audycja-dla-malzonkow-rodzicow-przekazywac-ogien-wiary-kolejnemu-pokoleniu/

Komentarz

Nie ma jeszcze komentarzy, czy chcesz być pierwszy?

Napisz komentarz