Wspólnota katolicka w Lublinie spotyka się w Centrum Handlowym. Czerpie z Odnowy w Duchu Świętym!

Armia Dzieci to odnowa w Lublinie, która już od kilku lat spotyka się regularnie w centrum handlowym. Chociaż nie należymy do odnowy w Duchu Świętym, czasami nas tak nazywają, bo bardzo dużo od niej czerpiemy. Jesteśmy ludźmi, którzy identyfikują się z jej charyzmatem uwielbienia i ewangelizacji. Tak samo jak w odnowie, każdy jest mile widziany, niezależnie wieku i stanu cywilnego. Mamy różne zawody i doświadczenia. Łączą nas dzieci, które są dla nas ważne. Chcemy, aby wzrastały w poznaniu Boga tak, jak dorośli. Dlaczego? Dzieci są dla nas partnerami w posłudze i traktujemy je, jako pełnoprawnych członków wspólnoty.

Chociaż jesteśmy otoczeni dziećmi, jesteśmy pełni młodych tak, jak wiele wspólnot młodzieżowych. Nastolatki i studenci są naszych motorem napędowym. To ich zapał i czas pomaga nam się tak szybko rozwijać.

Wspólnota katolicka w Lublinie jest skierowana dla każdego pokolenia i w tym wszystkim dzieci są naszym oczkiem w głowie. Wierzy, że to z powodu dzieci powstała odnowa Lublin. Dzieci są powodem, dla którego Bóg powołał odnowę w Duchu Świętym ARMIĘ DZIECI.

Kiedy się spotykamy?

Spotkania wspólnoty katolickiej w Lublinie odbywają się w każdy czwartek 18:00 – 20:30

Zasady, które towarzyszą wspólnocie katolickiej lublin

Jako katolicy chrzcimy dzieci. Dlatego wierzymy też, że nie ma ograniczeń wiekowych w głoszeniu ewangelii. Najpierw wzrost wiary jest doświadczeniem przebywania w atmosferze chwalenia Boga. W miarę dorastania, uczymy dzieci, kim jest Bóg. Dlaczego we odnowie Lublin chcemy przekazać ogień przebudzenia, którego doświadczyliśmy kolejnym pokoleniom? Jako rodzice patrzymy na nasze dzieci jako na owoc naszego życia. Chcemy kiedyś stanąć przed Bogiem jako Ci, którzy bieg ukończyli i przynieśli wielki owoc.

Wierzymy, że żadne dziecko nie jest za małe, aby nie mogło uczestniczyć w życiu odnowy w Duchu Świętym w Lublinie. We wspólnocie katolickiej Armia Dzieci najmłodsi są otoczeni dorosłymi i dorośli zachęcają je cały czas do uwielbiania Boga. Skutek? Nawet małe dzieci modlą się, uwielbiając Boga. Czasami dzieci wymykają się spoza kontroli, ale wiemy, że mamy pomocnika, który jest nam dany. Nie osądzamy, nie gorszymy się. Mogą nam pomóc pouczenia św. Piotra: „Starsi w wierze paście stado Boże, które jest przy was, strzegąc go nie pod przymusem, ale z własnej woli, jak Bóg chce; nie ze względu na niegodziwe zyski, ale z oddaniem; tak samo wy, młodzieńcy, bądźcie poddani starszym” (1P 5,1-5).

Odnowa w Duchu Świętym w Lublinie dla dzieci

Współpraca z Duchem Świętym jest dla nas bardzo ważna. Idziemy krok dalej, we wspólnocie katolickiej Lublin troszczymy się o to, aby dzieci wzrastały, rozwijały się w coraz większym objawieniu Boga. To rodzice odpowiadają za swoje pociechy. To oni jako pierwsi głoszą ewangelię  swoim dzieciom. Zachęcając je, troszczą się o ich wzrost. To jest jednak też zadanie dla innych. Nauczyciele, którzy uczą Słowa Bożego dzieci, to nie jest druga kategoria nauczających w Kościele. To jest strategiczna posługa odnowy w Duchu Świętym w Lublinie. Jako odnowa katolicka w Lublinie chlubimy się tym, że z łatwością podejmujemy głoszenie Ewangelii dzieciom.

Wierzymy, że jako dorośli jesteśmy przykładem dla innych, szczególnie dla dzieci. Znając Boga, wiemy z czego zostaliśmy, wyrwani i do czego nas powołał. Jest to niezwykłe dziedzictwo, dlatego wspólnota katolicka Lublin z wdzięczności wielbi Boga każdym ruchem. Każdy kto zna nas, może powiedzieć, że odnowa w Duchu Świętym ARMIA DZIECI uwielbia Boga, stojąc, skacząc, krzycząc i klaszcząc, ze wszystkich sił.

Dlaczego wspólnota katolicka w Lublinie spotyka się w centrum handlowym?

Tworzymy wspólnotę młodzieżową Lublin – ARMIĘ DZIECI z pragnieniem w sercu, aby pozwalać młodemu pokoleniu – studentom, nastolatkom, jak i najmłodszym przychodzić do Niego. Spotykanie w centrum handlowym pozwala na ciepłe w zimę sale, gdzie maluchy nie marzną w zimę. Przestronne i świeże sale pozwolą zapamiętać czas z Bogiem, który dobrze się kojarzy. I to wszystko dla dzieci. Dodatkowo miejsce spotkań odnowy Lublin, którym jest centrum handlowe, pomaga nam docierać do osób, które potrzebują nawrócenia.

Nasza miejsce w Kościele Katolickim jest dla nas ważne. Dlatego o naszych działań zdajemy sprawę przed miejscowym biskupem. O każdym naszym działaniu jest na bieżąco informowany. Dodatkowo większe wydarzenia obejmuje patronatem honorowym.

Wspólnota katolicka Lublin dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Bożym pragnieniem jest powołanie wielu młodych, które będą wzrastać w łasce u Boga i ludzi.

Przynosili Mu również dzieci, żeby ich dotknął; lecz uczniowie szorstko zabraniali im tego. A Jezus, widząc to, oburzył się i rzekł do nich: “Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im.

Mk 10,13 – 16

Psalmista wskazuje nam jeszcze większą rolę dzieci w życiu duchowym: „Usta dzieci i niemowląt oddają Ci chwałę, by zniszczyć nieprzyjaciela i wroga” Ps 8,3.

Postawa Jezusa wobec dzieci była inspiracja do powstania odnowy w Lublinie – ARMIA DZIECI. Chcemy, żeby oprócz dorosłych, młodzieży także dzieci razem z rodzicami mogły uczestniczyć w organizowanych wydarzeniach chrześcijańskich. Głoszone Słowo Boże, a także czas nawiązywania relacji z rówieśnikami pomaga zdrowo dorastać najmłodszemu pokoleniu.  Każde spotkanie wspólnoty katolickiej w Lublinie to czas wzrostu w wierze.

Jesteśmy wdzięczni Bogu, że dzieci tak dużo nas uczą w relacji z Nim. Kiedy udzielamy im głosu, często zaskakują, jak potrafią słuchać Jezusa.

Wspólnota młodzieżowa – odnowa Lublin

Wspólnota młodzieżowa Armia Dzieci spotyka się, by budować przyjaźnie, uwielbiać Boga, odkrywać radość słuchania Słowa Bożego. Dla najmłodszych śpiewamy, gramy, tworzymy piosenki i scenki przybliżające dobroć Boga. Dla starszych jest przestrzeń na pogłębianie relacji przy ciastku i kawie. Wspólnie uwielbiamy Boga, bo to On zmienia nasze życie.

Chcesz poznać naszą historię? Przeczytaj artykuł dr Anny Saj.

Komentarz

Nie ma jeszcze komentarzy, czy chcesz być pierwszy?

Napisz komentarz