Ładowanie Wydarzenia

Niech zstąpi Duch Twój – ogólnopolskie czuwanie modlitewne

Kochani! W tym niezwykłym czasie jako grupa wierzących i wspólnot, w których wzrastamy, chcemy dobrze przygotować się na tegoroczne zesłanie Ducha Świętego. Pragniemy napełniać lampy naszego życia modlitwą i czuwaniem, oczekując przyjścia Pana Młodego w chwale. Wołamy o jeszcze bardziej obfity dar Jego Ducha, byśmy mogli stawać się wiarygodnymi świadkami Ewangelii. W tym trudnym, ale też błogosławionym czasie, w którym wielu z nas większość swojego czasu spędza w domu, chcemy zwrócić się do naszego Ojca, aby obficie wylewał Ducha Chrystusa na nasz kraj i swój Kościół.

Z uwagi na to, że na razie nie mamy możliwości spotykać się wspólnie, by się modlić, chcemy wykorzystać internet do tego, aby wołać o potężne poruszenie Ducha Świętego, łącząc się w modlitwach transmitowanych na żywo z różnych miejsc Polski.

Każdego tygodnia będziemy publikowali grafik, w którym będą zawarte wszystkie planowane transmisje, łącznie z godziną i miejscem w internecie, do których będziecie mogli się włączać, aby modlić się z braćmi i siostrami w Chrystusie. Każda z tych transmisji będzie transmitowana na „macierzystych” profilach wspólnot i inicjatyw, które będą je prowadziły.

Wierzymy, że ten czas jest dla każdego z nas czasem przylgnięcia do Chrystusa i zbudowania z Nim stabilnej i trwałej, osobistej więzi, która w „życiu po kwarantannie” wyrażała się przez uświęcone życie i czyny, które to potwierdzają.

Nie robimy tego, by mnożyć pobożne aktywności, w celu zapełnienia pustki, która mogła powstać przez niemal całkowite odcięcie życia sakramentalnego. Robimy to, by dać Bogu przestrzeń na przemianę naszych serc, która może owocować przez lata, nie tylko w nas, ale wszystkich tych, którzy usłyszą słowo naszego świadectwa. Właśnie w tej chwili, wykorzystując tę sytuację, możemy i potrzebujemy – usiąść u Jego stóp, by wsłuchać się w Jego głos i wołać o Jego Obecność w naszym kraju.

To wsłuchanie niech zaowocuje pełnym wiary i mocy wołaniem, które wypowiedział św. Jan Paweł II w 1979 roku: niech zstąpi Duch Twój… i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi.

Razem, wołajmy!