Za co dziś jesteś wdzięczny? Niech ludzie wokół Ciebie dowiedzą się — dr Anna Saj

Pomyśl o tym, jak często koncentrujesz się na tym, co złe i nieprzyjemne, a pomijasz wszystkie dobre rzeczy, które masz i które Ci się przytrafiają.

Manna, która pojawiała się na pustyni, była cudem! A jednak Izraelici nie doceniali tego, że Bóg karmi ich w sposób ponadnaturalny. Nie byli wdzięczni za to, że każdego dnia byli zaopatrywani przez Jahwe w sposób przekraczający ludzkie poznanie (Lb 21,4-7).

Nawet, gdy jest Ci ciężko, to jest najlepszy czas na wdzięczność! Maria Vadia w książce „Uwolnij swoje Źródła” podkreśla:

Bożą wolą wobec nas jest, byśmy przechodząc przez różne sytuacje, zawsze Mu dziękowali! A my, gdy napotykamy trudności, przeciwności lub próby – od razu narzekamy, jęczymy, przeklinamy lub szemrzemy (podobnie jak Izraelici na pustyni), a w końcu „gasimy Ducha” właśnie wtedy, gdy najbardziej potrzebujemy Jego pomocy. W ten sposób stajemy w miejscu i nie posuwamy się do przodu. Paweł apostoł przestrzega nas przed tym w Liście do Efezjan: „Niech nie wychodzi z waszych ust żadna mowa szkodliwa, lecz tylko budująca, zależnie od potrzeby, by wyświadczała dobro słuchającym”. (Ef 4, 29-30).

Za co jesteś dziś wdzięczny? Niech ludzie wokół Ciebie dowiedzą się o tym wszystkim, co masz i co Bóg dla Ciebie zrobił.

Nie pomijaj milczeniem całego szeregu dobrych rzeczy w Tobie i innych. Chwal swojego małżonka, dzieci, współpracowników. Nie przestawaj dziękować za rzeczy, które wydają Ci się oczywiste. Mów o tym! Czas powstrzymać falę narzekania i krytyki, która nas zalewa. Bóg jest po Twojej stronie! Uda Ci się!

Podejmij decyzje

Zacznij dziś świadomie zauważać w ciągu dnia to, za co możesz być wdzięczny! Oczywiście bądź wdzięczny Bogu, ale też ludziom, którzy Cię otaczają. Zobaczysz, że da Ci to więcej spokoju i naprawdę docenisz to, co masz i to, kim jesteś. Przekonasz się, gdy spróbujesz!

Spójrz na to, co Cię otacza. Jest wokół Ciebie tyle rzeczy, za które możesz być wypełniony wdzięcznością. Być może nigdy jeszcze nie koncentrowałeś się na tym, aby praktykować wypełnianie swojego umysłu myślami, za co i komu możesz być wdzięczny. A może czujesz przed tym jakiś opór. Bez względu na Twoje doświadczenia — zachęcam Cię, abyś uwolnił pokłady wdzięczności, które Duch Święty złożył w Tobie!

Pomyśl o tym, jak często koncentrujesz się na tym, co złe i nieprzyjemne, a pomijasz wszystkie dobre rzeczy, które masz. Jeśli zaczniesz je zauważać i świadomie za nie dziękować — Twoje życie może nabrać zupełnie nowych barw.

Ps.
Napisz w komentarzach o rzeczach, za które jeszcze nigdy nie dziękowałeś.

Komentarz

Nie ma jeszcze komentarzy, czy chcesz być pierwszy?

Napisz komentarz