8. Dlaczego potrzebujemy w kościele żywej wiary? – Michał Jeleń

Któż zwycięża świat, jeśli nie ten, kto wierzy, że Jezus jest synem Bożym? Pismo mówi też, że bramy piekielne nie przemogą Kościoła, bramy piekielne nie powstrzymają Kościoła. Kościoła, ale jakiego Kościoła? – Właśnie takiego Kościoła, który żyje w swoim życiu wiarą, który w tej wierze funkcjonuje. Kościoła żywej wiary. Kościoła ludzi, którzy nie pokładają ufności w swoim życiu w strukturach, którzy nie pokładają w karierze, którzy nie pokładają polityce, którzy nie pokładają swojej nadziei w układach, pieniądzach, relacjach, ale którzy pokładają swoją ufność i swoją nadzieję w Bogu.

Dzisiaj obserwujemy różne przemiany w naszym społeczeństwie, w naszym kraju i część z tych przemian jest, można powiedzieć, trudna dla nas osób wierzących. Widzimy coraz większe zeświedczenie. Próby wprowadzenia związków homoseksualnych. Widzimy próby wprowadzenia edukacji seksualnej do szkół, do przedszkoli nawet. Widzimy bardzo dużo złych słów wypowiadanych pod kątem Kościoła, ludzi Kościoła, pod kątem Boga, prześmiewczych wydarzeń, udawania parodiowania mszy świętych. Różne takie rzeczy widzimy.

Jedna rzecz, która jest kluczowa, żebyśmy ją zrozumieli.

Nie jesteśmy w stanie walczyć z tymi wszystkimi procesami, które się dzieją na zasadzie: politycznych układów, politycznych odpowiedzi, zarządzeń, tylko prawa, narzucania rzeczy z góry. Zwycięstwo w tym, co się dzieje teraz w tym, co otacza nasz kraj, jest możliwe tylko i wyłącznie w wierze. Tylko i wyłącznie przez wiarę.
Czas 1:40

Strona wspólnoty ABBA – https://www.facebook.com/Wspolnota.ABBA/

#ProjektYouTube #NocChwały #ArmiaDzieci

Szanowni Państwo, oto kolejny filmy na 52 tygodnie 2020 roku! Ależ jesteśmy tym projektem podekscytowani!

Noc Chwały już za nami, ale nie zwalniany tempa, przygotowujemy się do kolejnej! Przedstawiamy wam niesamowitych ludzi, którzy specjalnie dla was nagrali 52 wideo. Oto oni:

Michał Świderski, Liliana Świderska, Marcin Zieliński, ks. Tomasz Szałanda, Anna Weigl, Jacek Weigl, Anna Saj, Krzysztof Sowiński, Maja Sowińska, Adam Duszyński, Adam Szamraj, Michał Saj, Małgorzata Dąbrowska, Michał Jeleń i inni!

Co tydzień będziemy publikować wideo pełne treści w tematach bliskich budowania Królestwa Bożego. Ich celem jest zbudowanie, podniesienie i pokrzepienie wszystkich którzy tego potrzebują, oraz dzielenie się wiedzą i doświadczeniem! Różnorodność aż kipi! Każdy miał do dodania swój kawałek tortu i efekt końcowy jest nieziemski!

Pamiętaj żeby zasubskrybować nasz kanał i wcisnąć dzwoneczek!

Możesz wesprzeć nasze działania i tworzenie takich treści przez:

– Regularne wsparcie przez serwis Patronite pod linkiem https://patronite.pl/armiadzieci

– Wpłatę na rachunek bankowy dostępny tutaj: https://armiadzieci.pl/kontakt

– Przyjazd całą rodziną na Weekendową Szkołę: https://szkoladucha.pl

– Przyjazd na Obóz Letni: https://armiadzieci.pl/oboz/

– Przyjazd na Noc Chwały: http://noc.chwaly.pl

– Regularne dziękczynienie za to, co Bóg robi przez nas!

Wskakuj na naszego Facebooka, na którym jest jeszcze więcej aktualnych treści: http://fb.me/armiadzieci

Komentarz

Nie ma jeszcze komentarzy, czy chcesz być pierwszy?

Napisz komentarz